Spedytor na miarę potrzeb...

Partner na miarę oczekiwań...

Transport kolejowy

 W odpowiedzi na oczekiwania naszych Klientów, rozszerzyliśmy ofertę usług o przewozy kolejowe. Głównym obszarem zainteresowania i działania są transporty do i z krajów Wspólnoty Niepodległych Państw, jak również Chin i Mongolii. Doświadczony personel pozwala realizować zlecenia na najwyższym poziomie.

 

W ramach usług oferujemy zorganizowanie:

 

  1. Przewozów wagonowych - konwencjonalnych

 

Przy realizacji zleceń, korzystamy z taboru kolejowego, wagonów prywatnych i dzierżawionych normalno- i szerokotorowych, wagonów platform oraz budowy specjalnej jak minerałowozy czy cysterny). Pomagamy dobrać typ wagonu optymalny do rodzaju ładunku.

 

  1. Przewozów kombinowanych

 

Oferujemy pełną usługę wraz z dostawą/odbiorem przesyłki transportem samochodowym do/z kolejowych terminali przeładunkowych. Obejmuje to terminale przy granicy wschodniej jak i w głębi kraju na linii PKP LHS. Zajmujemy się także dostawą/odbiorem transportem kolejowym przesyłek do/z terminali morskich.

 

  1. Przeładunków towarów

 

Możemy zaproponować usługi przeładunkowe towarów konfekcjonowanych, paletyzowanych, luzem i kontenerów w relacjach bezpośrednich (np. samochód ↔ wagon lub wagon ↔ wagon) oraz poprzez plac lub magazyn. Przeładunki prowadzone są z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni ładunkowej i tonażu oraz stosownym mocowaniem ładunku w wagonie, zabezpieczającym przed przesunięcie i uszkodzenie w czasie transportu.

 

  1. Przewozów kontenerowych

 

Umożliwiamy klientom transport kolejowy kontenerów konwencjonalnych 20 i 40-stopowych, typu Open Top, High Cube własnych lub udostępniamy kontenery konwencjonalne 20- i 40 – stopowe będące własnością kolei WNP. Oferujemy transport kolejowy międzynarodowym serwisem kontenerowym „Mongolski Wektor” z Brześcia do Ułan Bator oraz dostawy przesyłek w Mongolii w systemie „od drzwi do drzwi”.

 

  1. Przewozów nietypowych:

Realizujemy przewozy ładunków skrajniowych, ciężkich i towarów z listy podwójnego zastosowania.

  1. Przewozów towarów wymagających zachowania reżimu sanitarnego i utrzymania stałej temperatury na całej drodze przewozu.

 

Klientom polecamy transport szerokotorowymi sekcjami chłodniczymi wagonowymi (tzw. refsekcjami) oraz sekcjami kontenerowymi (ref-kontenerami). Środki te są idealne dla przewozu towarów szybko psujących się, jak mrożonki, mięso i jego przetwory, ryby oraz warzywa, owoce i soki. Gwarantujemy sprawny przeładunek towarów do taboru szerokotorowego po polskiej stronie na przystosowanym do tego celu punkcie sanitarno-weterynaryjnym.

 

 

Naszym Klientom zapewniamy pełną obsługę celną ładunków w Polsce. Zakres tej działalności rozszerzyliśmy o Mongolię, gdzie poprzez naszych licencjonowanych agentów możemy oferować usługi celne również na tym terenie.

 

Poza rynkiem wschodnim organizujemy transporty kolejowe: krajowe i międzynarodowe (zgodnie z konwencją COTIF/CIM). Współpracujemy bezpośrednio z kolejami europejskimi i licencjonowanymi operatorami.

 

Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, przygotowujemy tzw. oferty dedykowane – spełniające określone warunki przewozu i dostawy oraz dostosowane do charakteru przesyłki.

 

Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych i pewnych dostawców usług kolejowych i towarzyszących transportowi kolejowemu.

 

Zawsze służymy fachową radą i pomocą w organizacji transportu kolejowego.

 

Pytania dotyczące transportu kolejowego prosimy kierować:

Telefonicznie: +48 22 549 63 21

Mailowo: rail@dorcel.pl